Lokalita

Byty U lesoparku se nacházejí na severním okraji Letňan mezi novými rodinnými domy a lesoparkem.

lokalita
Městská část Praha 18 – Letňany se díky prodloužení trasy metra „C“ a budovanému městskému okruhu stala velice vyhledávaným místem k bydlení.

V západní části čtvrti stojí panelové domy, které jsou postupně rekonstruovány, uprostřed se nacházejí vily a domy, které zde zůstaly z původní vesnice. Na západě vyrostlo největší nákupní centrum v ČR (OC Letňany). Na jihu je konečná stanice metra a Pražský Výstavní Areál (PVA Letňany).

Obchodní centrum Letňany nabízí celou řadu služeb, kulturního vyžití, nákupů a zábavy. Kompletní občanská vybavenost, Aquacentrum Lagoon, víceúčelové sportovní zařízení Sportcentrum Avion s hokejovou halou Ice arena a nově budovaný lesopark s cyklostezkami jsou známkou dynamického rozvoje této městské části.

Městská část Praha Čakovice, která na lokalitu navazuje ze severu, je klidná městská část tvořená rodinnými a bytovými domy. Bezprostředně na hranicích lokality se nachází rekreační a sportovní centrum čtvrti – atletický a fotbalový stadion, plavecký bazén a tenisové kurty.
 
Lesopark
Lesopark je vyhledávaným místem klidu a odpočinku, ideální na procházku s kočárkem nebo na projížďku na in-line bruslích. Nově jsou tady k dispozici singletrailové stezky.

Singletraily jsou vhodné pro děti od 12 let, ale svoji trasu si zde najdou i dospělí jezdci. Ze čtyř vytyčených cest mají tři lehkou obtížnost a jedna je středně náročná. Nejnáročnější z nich je dlouhá 1827 m a vystoupáte po ní o 62 m a naopak sjedete o 64 m. Těšit se můžete na prudké zatáčky, prudké výjezdy, rychlé sjezdy do zatáček, skokánky a překážky. Nejdelší z tras ujedete za cca 12 minut.
 
Doprava
Metro velmi pomohlo dopravě v Letňanech. Z autobusové zastávky Avia Letňany jezdí autobus 158 ve špičce každé 4 minuty k metru, stanici Letňany. K metru je to 5 krátkých stanic a podle jízdního řádu to urazí autobus za 5 minut. Spojení si můžete najít zde.

Skvělou možností (zatím bohužel poněkud nedoceněnou) je použití vlaku ze stanice Čakovice (400 metrů, 6 minut chůze). Cesta do středu města (hlavní nádraží) trvá jen 20 minut. Jsme přesvědčeni, že tato doprava se v budoucnu bude ještě zrychlovat a rozšiřovat. Spojení vlakem si můžete najít zde.